Drage studentice i studenti,

drage djelatnice i djelatnici HKS-a,

radosno vas pozivam na četvrtu marijansku katehezu – danas, u srijedu, 27. listopada, s početkom u 18.30 sati u našoj sveučilišnoj kapelici.

Sandro Botticelli, Annunciazione di Cestello | https://bit.ly/3po1S93

Moto susreta jesu Marijine riječi upućene anđelu Gabrijelu netom prije nego će on od nje otići: „Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!“

Nakon što smo na prijašnjim katehezama vidjeli kako možemo, vjerom poput Marijine, pobijediti naše strahove i otvoriti se Božjim zahvatima koji omogućuju nemoguće, želimo – poput Marije, Majke Božje – Gospodinu reći svoj evo nas i služiti. Takav odgovor otvara pred nama put kojim imamo koračati vođeni njegovom riječju. Taj put je zahtjevan, ali i lijep. Na njega se imamo odvažiti žurno i hrabro – poput Marije.

Ovom katehezom zaključujemo listopadski ciklus o Mariji. On se ima nastaviti ponovno u svibnju, dok ćemo u studenom zaroniti u kateheze o sv. Ignaciju iz Loyole i ignacijanskom razlučivanju kao pripremu za ignacijanske duhovne vježbe tijekom adventa.

Vidimo se večeras u 18.30 sati u našoj kapelici! :-)