U subotu 14. listopada 2017. godine započeo je osmi ciklus izvođenja Programa za stjecanje kompetencija nastavnika (PN).

Polaznike programa pozdravio je Darko Štaudinger, voditelj Službe za studentska pitanja, a potom se u ime cijele akadmske zajednice Hrvatskog katoličkog sveučilišta obratio tajnik Sveučilišta dr. sc. Hrvoje Meštirć, zaželjevši dobrodošlicu novim polaznicima pri čemu je ukratko predstavio naše Sveučilište. Dr.sc. Hrvoje Meštrić istaknuo je kako je do sada preko 100 polaznika uspješno završilo Program, dok ih je program polazilo preko 400 polaznika.

Nakon pozdravne riječi voditeljice Programa dr. sc. Snježane Mališe polaznici su dobili informacije o Programu, ishodima učenja, izvedbenim planovima te mogućnostima suradnje s profesorima tijekom odvijanja Programa.
Završetkom Programa za stjecanje kompetencija nastavnika polaznici stječu 60 ETCS bodova i kompetencije za rad u odgojno-obrazovnim ustanovama.