Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu 4. lipnja 2022. godine Centar za promicanje dobrobiti ranjivih osoba Hrvatskog katoličkog sveučilišta održao je edukaciju “Promicanje dobrobiti maloljetnih i ranjivih osoba u Katoličkoj Crkvi” – Modul 1 – Uvod u zaštitu i dobrobit djece i ranjivih osoba. U uvodnom dijelu edukacije izražena je dobrodošlica sudionicima te im je predstavljena misija i vizija Centra. Na ovoj edukaciji su sudjelovale djelatnice i odgajateljice katoličkih vrtića.

U prijepodnevnom dijelu edukacije predavanja pod nazivom: “Dostojanstvo čovjeka – interdisciplinarni pristup” i “Nasilje nad ranjivim osobama – oblici i vrste zlostavljanja; posljedice zlostavljanja; prepoznavanje rizičnih i zaštitnih čimbenika” održala je Jelena Zadro, mag. psych., program managera Centra. U popodnevnom dijelu programa sudionici su imali priliku poslušati predavanja voditeljice Centra mr. sc. Marine Šijaković: “Razumijevanje moći u crkvenim i društvenim institucijama“  i  “Kako dalje nakon zlostavljanja”.

Nakon svake teme sudionice edukacije su imale priliku primijeniti nove spoznaje na primjerima – stvarnim slučajevima i podijeliti svoja iskustva, dobre primjere ali i poteškoće koje se mogu pojaviti.

Cilj prvog modula ove edukacije je omogućiti podizanje razine svijesti, povećanje osjetljivosti za prepoznavanje zlostavljanja i zanemarivanja uz konkretne upute o načinima postupanja kada se nasilje dogodi.

Na kraju edukacije sudionice su iznijele svoje dojmove o održanoj edukaciji te izrazile želju za daljnjim educiranjem o ovoj tematici.