Asistent Odjela za povijest Tomislav Matić  sudjelovao je u Trećoj medievističkoj znanstvenoj radionici u Rijeci, koja je održana u petak 16. listopada na Filozofskom Fakultetu Sveučilišta u Rijeci u organizaciji Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci i Odsjeka za povijesne znanosti Zavoda za povijesne i društvene znanosti Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti. Radionica je prvi put organizirana 2013. godine, a od tada se održava redovito, na godišnjoj osnovi, s time da je posljednje dvije godine međunarodnog karaktera, sa sudjelovanjem stručnjaka za srednjovjekovnu povijest iz Hrvatske, Mađarske, Češke i ostalih zemalja. Tomislav Matić sudjelovao je izlaganjem The Future Hungarian Prelates at the University of Vienna during the 1430s.