Asistent Odjela za povijest Tomislav Matić, mag, educ. hist. et phil., sudjelovao je u konferenciji Unity and diversity of medieval (Central) Europe – Social order and its cohesive and disruptive forces, koja je održana od 31. ožujka do 2. travnja 2016. u Olomoucu, Češka Republika, u organizaciji udruge Medieval Central Europe Research Network (MECERN), Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta Palacký u Olomoucu i Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Ostravi. Bila je to druga međunarodna konferencija udruge MECERN, čija je svrha promicanje interdisciplinarnog i multiperspektivnog proučavanja srednjovjekovne povijesti zemalja srednje Europe. U konferenciji je sudjelovalo stotinjak stručnjaka za srednjovjekovnu povijest iz niza europskih i drugih zemalja. Tomislav Matić sudjelovao je izlaganjem Assaults on Clerics of the Diocese of Zagreb in the First Third of the Fifteenth Century.