Žiri za dodjelu godišnjih studentskih nagrada Mlada nada ocijenio je 20 pristiglih radova na ovogodišnji javni poziv. Nagrada će biti dodijeljena u petak, 2. prosinca u sklopu 8. Studentske konferencije u prostorijama Sveučilišta VERN’, Palmotićeva ulica 82/1 u Zagrebu.

Nakon prvog kruga žiriranja, poznati su finalisti u tri natjecateljske kategorije.

Za nagradu najboljeg Završnog rada u finalu su radovi:
Interkulturalna komunikacija kroz pjesmu na primjeru Đorđa Balaševića, rad Marijane Žnidarec, mentorice doc. dr. sc. Tanje Grmuše, v. pred. (Poslovno veleučilište Zagreb)
 Participacija publike pri organizaciji manifestacije festivala animiranog filma, autorica rada Waithera Wana Kiiru, mentorstvo: Lidija Fištrek, mag. ing. (Sveučilište VERN’)
Uloga mikroekspresija u neverbalnoj komunikaciji, rad Mirjane Mesić, mentorice doc. dr. sc. Tanja Grmuša, prof. v. š. (Poslovno veleučilište Zagreb)

U kategoriji Diplomski rad natječu se:
Stavovi mlade populacije o uvođenju eura u Republici Hrvatskoj, rad Ivana Nikolića, mentor: prof.v.š. dr.sc.,Damir Novotny (Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski menadžment)
Pogled generacije Z na televizijske reality formate, rad Dore Šestan, mentor: dr.sc. Krešimir Dabo (Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski menadžment)
Uloga društvenih mreža u poslovanju malih poduzetnika za vrijeme pandemije Covid-19, rad Hane Smiljanić, mentora: prof. dr. sc. Danijela Labaša i dr. sc. Davora Trbušića (Fakultet hrvatskih studija)

U konkurenciji za najbolji Komunikacijski plan su:
 Komunikacijska strategija – BIODERMA, autorice Marte Dujmović pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Hrvoja Jakopovića (Fakultet političkih znanosti)
Kampanja „Steering Towards Change – implementacija programa uključivosti i raznolikosti“ Antonele Matijević i Marka Mlikote, mentorica: predavačica Ivana Jeleč (Fakultet hrvatskih studija)
ZAJEDNO MOŽEMO VIŠE, autori: Ruža Iva Jurišić, Tino Katalinić, David Kapetanović, Marina Jurjević, mentorica doc. dr. sc. Matilda Kolić Stanić (Hrvatsko katoličko sveučilište)

Za kategoriju Seminarski rad pristigla je samo jedna prijava koju je žiri razmotrio i ocijenio visoko kvalitetnim radom. Stručni žiri je stoga odlučio da će studentici Ani Knezović za rad Procjena elemenata zadovoljstva i nezadovoljstva između konzultanta i klijenta u svrhu identificiranja dimenzija i implikacija njihovih međusobnih odnosa – primjer agencije 404, mentora Ivana Pakozdija, dipl.nov., (Edward Bernays Visoka škola za komunikacijski menadžment ) dodijeliti posebno priznanje za sudjelovanje u javnom pozivu. Naime, da bi se provelo ocjenjivanje radova potrebno je da su u kategoriji najmanje tri valjane prijave.

Čestitamo finalistima!

Tko su dobitnici nagrada saznat će se na dodjeli nagrada koja će se održati u petak, 2. prosinca u sklopu 8. Studentske konferencije u prostorijama Sveučilišta VERN’, Palmotićeva ulica 82/1 u Zagrebu.

Podsjetimo, ova nagrada je priznanje strukovne udruge za pokazano znanje, izvrsnost i zalaganje studenata visokih učilišta koja djeluju na području Republike Hrvatske, a koji su tijekom studija, na preddiplomskim ili diplomskim studijskim programima, imali upisane kolegije koji su podrazumijevali sadržaj iz područja odnosa s javnošću. Postupak dodjele vodi stručni žiri sastavljen od pet članova iz redova predavača kolegija iz područja odnosa s javnošću na visokoškolskim ustanovama, stručnjaka za odnose s javnošću u tvrtkama i agencija za odnose s javnošću.

Više informacije možete pronaći na web stranici HUOJ-a.