Hrvatsko katoličko sveučilište posjetila je u četvrtak, 2. svibnja 2019. gospođa Tetiana Stawnychy, direktorica Odbora za pomoć Crkvi srednje i istočne Europe Američke biskupske konferencije. Odbor provodi aktivnosti oko stipendiranja mladih znanstvenika te je kroz svoj program stipendija Američka biskupska konferencija u prošloj godini stipendirala deset asistenata Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Uprava sveučilišta zajedno sa  stipendistima sastala se s gospođom Stawnychy i predstavila joj razvoj našeg Sveučilišta. Gospođa Stawnychy je izrazila svoje zadovoljstvo s rezultatima i napretkom u doktorskim studijima naših doktoranada te najavila intenzivniju suradnju s Hrvatskim katoličkim sveučilištem. Nakon sastanaka Uprava i gospođa Stawnychy razgledala je Kampus Sveučilišta.