Na Institutu za antropologiju Papinskog sveučilišta Gregoriana (IADC) u Rimu je 28. travnja 2023. godine održan susret Centra za promicanje dobrobiti ranjivih osoba i djelatnika Instituta za Antropologiju, na čelu s paterom Hansom Zollnerom, SJ.

Nekadašnji Centar za zaštitu djece (CCP) osnovali su Papinsko sveučilište Gregoriana, Nadbiskupija Münchena i Freisinga te Odjel za dječju i adolescentnu psihijatriju i psihoterapiju Državne sveučilišne klinike u Ulmu. Inauguracijski događaj bio je simpozij pod nazivom „Prema ozdravljenju i obnovi“. Tijekom svoje pilot faze od 2012. do 2014. Centar je bio smješten u Münchenu.

Iako je u početku bio smješten u Njemačkoj, CCP je od svojih početaka bio dio Papinskog sveučilišta Gregoriana. CCP je službeno pokrenut u Rimu u veljači 2015. godine događajem pod nazivom «Un impegno rinnovato. Il Center for Child Protection tre anni dopo il Simposio “Verso la Guarigione e il Rinnovamento”» (Obnovljena obveza. Centar za zaštitu djece tri godine nakon simpozija “Prema ozdravljenju i obnovi”).

Dana 1. rujna 2021., nakon odobrenja bivše vatikanske Kongregacije za katolički odgoj, CCP postao je Institut za antropologiju: interdisciplinarne studije o ljudskom dostojanstvu i skrbi (IADC).

Susret je bio obilježen obostranim upitima o načinu rada, razmjenom iskustava i traženju mogućnosti za buduću suradnju. Djelatnici IADC-a su podijelili svoja brojna iskustva, preporuke i savjete kako bi Centru olakšali njegovo djelovanje. Za istaknuti su neke od mogućih budućih suradnji: gostujuća predavanja djelatnika IADC-a u kolegijima koje izvodi Centar, razvijanje programa po uzoru na IADC, sudjelovanje djelatnika IADC-a na godišnjim skupovima Centra. Dogovoreni su i neki prijevodi tekstova IADC-a koje će Centar prevesti i objavljivati. Uz to je bilo razgovora o sudjelovanju djelatnika Centra u edukacijskim programima IADC-a koji se nazivaju blended learning.

Centar i IADC su istaknuli otvorenost za buduću suradnju na zaštiti dostojanstva i promicanju dobrobiti svih ranjivih osoba.