Studenti treće godine preddiplomskoga studija sociologije u sklopu vježbi na predmetu Metode društvenih istraživanja 2 provode istraživanje o sociokulturnom kapitalu gradske četvrti Črnomerec pod mentorstvom dr. sc. Miriam Mary Brgles. Danas su izašli na teren i posjetili knjižnicu na Kajfešovom brijegu, gdje traju pripreme za manifestaciju Noć knjige. Također, studenti su posjetili i baziliku sv. Antuna Padovanskoga i susreli se s rektorom, fra Ivanom Marijom Lotarom. Nastavili su obilazak četvrti sve do južnoga dijela i galerije Lauba, bilježeći i fotografirajući zanimljivosti iz okruženja poput zvukova, grafita, gustoće prometa i druge (auto)refleksije o atmosferi u kvartu. U sklopu istraživanja koristit će kvalitativne metode opažanja, intervjua, analize sadržaja i arts-based research. Nadamo se da će rezultati biti zanimljivi i da će pridonijeti razvoju gradske četvrti u kojem se nalazi i naše Sveučilište!