U srijedu 2. svibnja 2018. studenti prve godine diplomskog studija sociologije posjetili su Hrvatsku narodnu banku i upoznali se s glavnim poslovima i zadacima naše središnje banke. U sklopu kolegija „Osnove makroekonomije“ studenti uče o osnovnim funkcijama monetarne politike pa je terenski oblik nastave, u vidu posjeta krovnoj instituciji koja oblikuje monetarnu politiku RH, bio od velike koristi.

Osim zanimljivih predavanja, studenti su imali priliku razgovarati i postavljati pitanja iz stručnih područja koja ih zanimaju te su od stručnjaka iz naše središnje banke dobili niz novih informacija koje će upotpuniti njihovo razumijevanje gospodarske situacije i društvenog konteksta u kojem živimo. Valja također naglasiti da su se naši studenti istaknuli svojim poznavanjem ekonomskih tema i znatiželjom da nauče nešto novo od čega su iskreno bili pohvaljeni i od predavača Hrvatske narodne banke. Ne treba zaboraviti niti srdačno gostoprimstvo naših domaćina koji su iskazali spremnost za suorganizaciju edukativnih aktivnosti za naše studente na čemu im iskreno zahvaljujemo.