Studenti Ante Matuško i David Cesar, s preddipomskog studija Povijest, Jelena Pavković i Juro Bijelić, s diplomskog studija Povijest, te Filip Hren, s poslijediplomskoga sveučilišnog studija Povijest, sudjelovali su na međunarodnom znanstvenom skupu “The Golden Age of En’light’ened Troops and Small Warsˮ, koji se 15. i 16. travnja 2019. održavao u Zagrebu i Varaždinu. Kao volonteri-suradnici na projektu “Vojnički život i slike ratnika u hrvatskom pograničju od 16. stoljeća do 1918.ˮ (voditelj: dr. sc. Alexander Buczynski), a pod mentorstvom dr. sc. Vedrana Klaužera i dr. sc. Maje Katušić, studenti su u sklopu sesije poster prezentacija (“Izvori, mogućnosti istraživanja i rezultatiˮ) održali izlaganja: Primalje Brodske krajiške pukovnije (1834. 1847.)ˮ (Jelena Pavković); Pukovnik Carl Kissics (u. Petrovaradin, 16. lipnja 1822.)ˮ (Juro Bijelić); Natalitet u Gospiću (1841. – 1850.)ˮ (David Cesar, Ante Matuško); “Dvije karijere: Franjo Bach i Catharina Dubravchicˮ (Filip Hren). Uz njih je poster prezentaciju održala i naša bivša studentica Ružica Gelo.