Studenti prve godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta posjetili su u petak 24. studenoga uredništvo Glasa Koncila na zagrebačkome Kaptolu. Na terensku nastavu, u okviru predmeta Tiskano novinarstvo, poveli su ih pročelnik Odjela za komunikologiju prof. dr. Jerko Valković i asistent Ivan Uldrijan.

O specifičnostima vjerskih novina, ali i izazovima pred kojima se nalazi tisak, medijskim trendovima u hrvatskom društvu, te kritičkom propitivanju (medijske) stvarnosti govorio im je glavni urednik i v. d. ravnatelja Glasa Koncila mons. Ivan Miklenić. Predstavio je katolički tjednik čije ime nosi ta nakladnička kuća, kao i mjesečnik Mali koncil – Mak i ostala izdanja.

Obilazeći uredništvo Glasa Koncila budući su medijski djelatnici mogli konkretno doznati o proizvodnim procesima u novinskoj redakciji, a o prijelomu novina govorio im je grafički urednik Danijel Lončar.