U okviru terenske nastave iz predmeta Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, studenti treće godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta posjetili su u ponedjeljak 7. studenoga, u pratnji poslijedoktoranda dr. sc. Ivana Uldrijana, Hrvatsku narodnu banku (HNB).

Dobrodošlicu u središnju banku Republike Hrvatske budućim je komunikolozima poželjela direktorica Centra za posjetitelje HNB-a mr. sc. Dejana Rebernik. O provođenju monetarne politike predavanje je održao dr. sc. Jurica Vukas iz Direkcije za provođenje monetarne politike HNB-a, a o Hrvatskoj koja se nalazi na korak do europodručja govorio je Mislav Brkić, viši savjetnik u Direkciji za europsku suradnju HNB-a.

Studenti su u predavanjima aktivno sudjelovali postavljajući pitanja, a o po

sjetu će izvijestiti za vježbu, te se tako okušati i u medijskom praćenju tema s područja ekonomije.