Studenti treće godine preddiplomskoga studija komunikologije Hrvatskoga katoličkog sveučilišta posjetili su u četvrtak 12. travnja sjedište Hrvatske biskupske konferencije (HBK) na zagrebačkom Ksaveru gdje su sudjelovali na konferenciji za medije na završetku 56. plenarnog zasjedanja Sabora HBK-a.

Na konferenciji su, o temama zasjedanja i ostalim aktualnostima, govorili nadbiskupi splitsko-makarski mons. Marin Barišić i đakovačko-osječki mons. Đuro Hranić, a moderator je bio glasnogovornik HBK-a Zvonimir Ancić.

Odlazak studenata na konferenciju za medije organiziran je u okviru terenske nastave iz kolegija Područno (sektorsko) izvještavanje za tisak i web, a sa studentima – koji će za vježbu i izvijestiti o događaju – bili su i pročelnik Odjela za komunikologiju HKS-a izv. prof. dr. sc. Jerko Valković, te asistent Ivan Uldrijan, mag. comm.