Studenti povijesti Hrvatskog katoličkog sveučilišta Jelena Pavković (diplomski studij, smjer Stari i srednji vijek), Juro Bijelić (diplomski studij, smjer Suvremena povijest) i Ružica Gelo (Preddiplomski studij) postali su volonteri na projektu Hrvatskog instituta za povijest Vojnički život i slike ratnika u hrvatskom pograničju od 16. stoljeća do 1918., kojeg financira Hrvatska zaklada na znanost (voditelj: dr. sc. Alexander Buczynski). U sklopu projekta od 2016. godine održavaju se specijalističke radionice njemačke paleografije (voditelj dr. sc. Alexander Buczynski) te čitanja i analize matičnih knjiga (voditelji dr. sc. Maja Katušić i dr. sc. Vedran Klaužer), koje su pohađali i uspješno završili i naši studenti. Kolege će se na projektu baviti demografskim aspektima i svakodnevicom života u Ličkoj pukovniji 18. i 19. stoljeća. Na istom je projektu kao stručni suradnik zaposlen je mag. hist. Filip Hren, koji je preddiplomski studij povijesti završio na našem Sveučilitu.

Više o projektu vidjeti na mrežnim stranicama: http://croatian-frontier.com/?lang=hr
Ujedno studente zainteresirane za pohađanje navedenih radionica molimo da se jave na: mkatusic@isp.hr

Na naslovnoj fotografiji prikazani su studenti HKS-a na Specijalističkoj radionici njemačke paleografije.