Studenti izbornog predmeta Hrvatska tradicijska kultura i formiranje identiteta  zajedno s izv. prof. dr. sc. Lukom Šešom posjetili su 29. studenog 2022. Etnografski muzej u Zagrebu. Uz stalni postav muzeja posjetili su i aktualnu izložbu Lica gladi koja, fokusirajući se ponajprije na Hrvatsku,  posjetiteljima prikazuje širi kontekst gladi u svijetu. „Gladi kao činjenice u današnje doba postali smo svjesniji tijekom kriznih vremena koja su pogodila svijet poput pandemije i lockdowna, a Hrvatsku i potresi u Zagrebu i njegovoj neposrednoj okolici te Sisačko-moslavačkoj županiji (u Petrinji, Sisku i Glini). Nedavno započet rat u Ukrajini stubokom mijenja gospodarsku sliku ne samo Europe već i svijeta te utječe na raspodjelu hrane, namirnica, njihove dostupnosti i uzrokuje oskudicu, neimaštinu i – glad“.