U povodu 25. obljetnice biskupske službe zagrebačkoga nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića, u petak 20. lipnja 2014. u zagrebačkoj katedrali održat će se svečana akademija „Slike darovanoga života Crkvi i društvu“, s početkom u 19 sati.

Program će se sastojati od deset glazbeno-scenskih točaka, koje odražavaju događaje u Zagrebačkoj nadbiskupiji unazad 25 godina. U sklopu programu, brojni izvođači poput pjevača iz bratovštine sv. Ivana Krstitelja iz Vrbnika „Kapari“, zbora Instituta za crkvenu glazbu „Albe Vidaković“ ili zbora „Panis Angelicus“ izvest će skladbe Rahmanjinova, Verdija, Händela, te drugih slavnih skladatelja.

Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije

25. obljetnica biskupske službe zagrebačkog nadbiskupa kardinala Josipa Bozanića