Kao član izaslanstva Nacionalnog vijeća za znanost visoko obrazovanje i tehnološki razvoj, pod vodstvom akademika Vladimira Bermanca, prorektor za međunarodu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin na kraju boravka u Argentini posjetio je regionalni ogranak Argentinskog Nacionalnog centra za znanstvena istraživanja. Centar je smješten u gradu Ushaia, CONICET CADIC, koji je inače najjužniji grad na svijetu i kao takav nosi dodatni naziv Kraj svijeta.  Izaslanstvo se susrelo s ravnateljem Centra dr. sc. Gustavom A. Ferreyra-om i njegovim suradnicima iz raznih disciplina. Izaslanstvo je posjetilo i Nacionalno sveučilište Ognjene zemlje, UNTDF, gdje su se susreli s vicerektoricom Adrianom Urciuolo i ravnateljima sveučilišnih odjela.

U svim segmentima razgovora ukazane su mnoge spojnice koje postoje i koje usmjeravaju na znanstvenu suradnju.