Prof. dr. dr.h.c. Emilio Marin, prorektor za međunarodnu suradnju Hrvatskog katoličkog sveučilišta, izabran je za redovitog člana Europske akademije znanosti i umjetnosti (Academia Scientiarium et Artium Europaea / European Academy of Sciences and Arts) sa sjedištem u Salzburgu, u njezinom Prvom razredu za humanističke znanosti. Ta je akademija, relativno mlada, osnovana prije 30 godina te će se u prigodi te obljetnice, na svečanostima 6. i 7. ožujka naredne godine, primiti novi članovi, među kojima i prof. Marin, inače jedini francuski akademik rezidentan u Hrvatskoj, te dopisni član Papinske rimske akademije za arheologiju i Kraljevske akademije za humanističke znanosti u Barceloni.

Europska akademija u Salzburgu broji oko dvije tisuće članova iz brojnih europskih država, a među njima je i tridesetak nobelovaca. Misija je Akademije poticati interdisciplinarnu suradnju istaknutih znanstvenika svih disciplina, vrsnih umjetnika, kao i čelnika javnih i korporativnih upravljačkih struktura, kako bi se analizirali važni društveni izazovi te kako bi se pridonijelo razrješenju složenih pitanja europske budućnosti.