Prorektor za međunardonu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin u nastavku svoga putovanja Argentinskom Republikom posjetio je Sveučilišta u Tucumanu. U Tucamanu Prorektor se  susreo s Rektoricom Dr. Aliciom Bardón i njezinim bliskim suradnicima. Potom su članovi Nacionalnog vijeća za znanost, visoko obrazovanje i tehnološki razvoj posjetili campus privatnog sveučilišta San Pablo gdje su nazočili raznim oblicima nastave unutar campusa, sudjelovali u terenskoj nastavi i posjetili Centar za primjenjenu biotehnologiju. U nastavku posjeta Sveučilištu San Pablo, Prorektor Marin susreo se s rektorom dr. sc. Horaciom Dezamom i počasnom konzulicom u Argentinskoj Republici, San Miguel de Tucumán – dr. sc. Catalinom Ines Lonac.

U središnjoj argentinskoj znanstvenoj instituciji CONICET, ogranku Mendoza, održan je workshop za cijelu našu delegaciju uz sudjelovanje niza argentinskih znanstvenika raznih disciplina. Jedna od tema workshopa bila je mogućnost suradnje s hrvatskim znanstvenicima što je moderirao ravnatelj CONICET Mendoza. Na Nacionalnom sveučilištu Cuyo u Mendozi delegacija je prisustvovala glazbeno-plesnom nastupu na Fakultetu za umjetnost  kojega vodi dekan prof. Carlos Drago Brajak koji se potrudio da se naše izaslanstvo izvrsno osjeća.