Dana 5. i 6. listopada 2018. godine na Katoličkom sveučilištu u Ružomberoku, Slovačka, održana je međunarodna znanstvena konferencija Prírodné a kultúrne dedičstvo v edukácii detí mladšieho školského veku“ na kojoj je sudjelovalo dvadesetak znanstvenika iz Slovačke, Češke, Poljske i Hrvatske. Pozvano glavno predavanje (Keynote Lecture) na temu „Nematerijalna kulturna baština Hrvatske unutar hrvatskog obrazovnog sustava“ održao je izv. prof. dr. sc. Luka Šešo sa Odjela za sociologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta, dok je sa temom „Istraživanje hrvatskih srednjovjekovnih utvrda u nastavi povijesti“ u radu konferencije sudjelovao i izv. prof. dr. sc. Hrvoje Kekez sa Odjela za povijest Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Na marginama konferencije prof. Šešo i prof. Kekez održali su brojne susreta sa stranim kolegama o mogućnosti daljnje suradnje.