U srijedu 23. svibnja 2018. godine prof. dr. sc. Mark Regnerus održao je predavanje “Što znanstvena istraživanja otkrivaju o djeci koju podižu homoseksualni parovi?”.

Profesora Regnerusa pozdravio je rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić i zaželio mu dobrodošlicu u Hrvatsku i na Hrvatsko katoličko sveučilište, a prisutnima se obratila i predsjednica Udruge “U ime obitelji” gospođa Željka Markić na čiji je poziv profesor Regnerus i došao u Hrvatsku.

Profesor Regnerus je 2012. objavio prvo longitudinalno istraživanje koje je pokazalo da djeca koju podižu osobe u homoseksualnim vezama, pokazuju niz lošijih ishoda nego druga djeca. Nakon toga je bio izložen brojnim napadima LGBT lobija širom svijeta. Regnerusovo istraživanje bilo je prijelomno za razumijevanje učinaka koje na djecu ima redefinicija braka i omogućavanje homoseksualnim parovima da posvajaju djecu. Mark Regnerus nastavio se baviti istraživačkim radom i ove je godine postao redovni profesor na Sveučilištu Texas. Profesor Regnerus je u Hrvatsku stigao na poziv Udruge “U ime obitelji”, a svoje istraživanje obrazložio je rečenicom: “Vidio sam emocionalne poteškoće kod djece. To nije pokazalo samo moje istraživanje, već i druga istraživanja koja su izašla poslije i otkrivaju isti uzorak”.