U srijedu 1. veljače 2023. u dvorani Vijenac predstavljen je Zbornik radova u čast prof. dr. sc. Josipa Grbca u povodu 65. godine života kao i autorska knjiga “Hrvatski vremeplov. Teološko-etička promišljanja o hrvatskoj zbilji.”

Urednik Zbornika radova “Sve provjeravajte: dobro zadržite! (1 Sol 5, 21) Kršćanska etika u dijalogu sa suvremenim svijetom” pročelnik je Odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Jerko Valković, a radove su potpisali i profesori našega Sveučilišta s Odjela za komunikologiju prof. dr. sc. Jasna Ćurković Nimac i dr. sc. Leali Osmančević s radom na temu “Etika u marketingu. Komuniciranje oglašavanjem s posebnim osvrtom na djecu”, potom s Katedre za teologiju doc. dr. sc. Odilon Singbo s radom na temu “Teološka etika u kulturi tehnokratske proizvodnje čovjeka po (naručenoj) mjeri”  kao i  esej “Nekoliko misli o vjeri i znanosti” prorektora prof. dr. sc Gordana Črpića. U Zborniku je svoj rad “Fake news – lažna vijest ili zamaskirana istina? Prinos promišljanju o lažnim vijestima” potpisao i urednik Zbornika prof. dr. sc.  Jerko Valković.

Fotografija: Ika.hr