HRVATSKO KATOLIČKO SVEUČILIŠTE

Ilica 242

Zagreb, 23. studenog 2022. godine

PRAVNI IZVORI ZA PRIPREMU PRISTUPNIKA ZA TESTIRANJE TE NAČIN I SADRŽAJ TESTIRANJA

za zasnivanje radnog odnosa za radna mjesta:

1. Javni službenik na radnom mjestu I. vrste – stručni savjetnik, Stručni savjetnik u Uredu za odnose s javnošću, na određeno vrijeme s punim radnim vremenom uz probni rad od šest (6) mjeseci – 1 izvršitelj.

Pravni izvori:

– Zakon medijima (Narodne novine, broj 59/04, 84/11, 81/13)

– Kodeks časti hrvatskih novinara

Testiranje se sastoji od provjere znanja, sposobnosti i vještina (pisani dio testiranja):

• provjere znanja iz područja za koje je naveden opis poslova iz Natječaja,
  • provjere znanja stranog jezika,
  • provjere znanja rada na računalu,

i razgovora (intervju) s pristupnicima koji zadovolje na provedenoj provjeri znanja, sposobni i vještina (pisanom dijelu testiranja).

1. Javni službenik na radnom mjestu III. vrste – stručni referent (Stručni referent) u Službi za pravne, kadrovske i opće poslove; Odjel za opće poslove; Odsjek za tehničke poslove, na neodređeno vrijeme uz probni rad od dva (2) mjeseca – 1 izvršitelj.

Testiranje (razgovor/intervju) se sastoji od utvrđivanja:

• znanja,
  • sposobnosti i vještina
  • interesa
  • profesionalnih ciljeva
  • motivacije kandidata za rad u službi
  • rezultata ostvarenih u dosadašnjem radu.

1. Namještenik na radnom mjestu III. Vrste – Vratar u Službi za pravne, kadrovske i opće poslove; Odjel za opće poslove; Odsjek za pomoćne poslove, na određeno vrijeme uz probni rad od jednog (1) mjeseca – 1 izvršitelj.

Testiranje (razgovor/intervju) se sastoji od utvrđivanja:

• znanja,
  • sposobnosti i vještina
  • interesa
  • profesionalnih ciljeva
  • motivacije kandidata za rad u službi
  • rezultata ostvarenih u dosadašnjem radu.