Klostar Ivanic - pozivnica za web

U organizaciji Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Hrvatskog instituta za povijest i Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, a pod pokroviteljstvom Zagrebačke županije i grada Ivanić-Grada, te općina Kloštar Ivanić i Križ, održati će se u subotu, 16. studenog 2013. godine znanstveni skup „Pogled u prošlost: 920 godina povijesti Otoka Ivanicha“ u Pučkom domu u Kloštru Ivaniću sa početkom u 11:00 sati.
Povod održavanja znanstvenog skupa je 920 godina prvog spomena srednjovjekovnog posjeda Dubrava koji se prostirao i na prostoru povijesnog Otoka Ivanicha. Predavanja će pokriti brojne povijesne teme vezane uz prostor današnjeg grada Ivanić-Grada, te općina Kloštar Ivanić i Križ, u periodu od razvijenog srednjega vijeka do najnovije povijesti, tj. zbivanja u Domovinskom ratu.
Na skupu će sudjelovati ugledni izlagači sa nekoliko hrvatskih visokoobrazovnih i znanstvenih institucija koji će dati novi pogled na lokalne povijesne teme u širem nacionalnom i internacionalnom kontekstu.

Program znanstvenog skupa