Dragi HKS-ovci,

večeras će u 18h30 u našoj sveučilišnoj kapelici započeti prvi molitveni susret razmatranja nad Božjom riječi – tzv. lectio divina.

Naš molitveni susret uključit će zajedničko čitanje svetopisamskog teksta (lectio), razmatranje nad pročitanim (meditatio), našu molitvu kao odgovor na Božju riječ (oratio), te daljnje razmtranje, ili bolje – promatranje – pročitanoga i izmoljenoga (contemplatio). Naposljetku, ovakav molitveni susret ima nas potaknuti na djelovanje (actio).

A koji sam tekst odabrao za prvi naš zajednički molitveni susret?

Psalam 130., tzv. De profundis psalam – molitvu u kojoj psalmist slavi Božje milosrđe a kao svoj odgovor izriče pouzdanje u njega.

Radosno vas pozivam da se odazovete na susret – u njemu ćemo imati prije svega priliku dopustiti Bogu da nam preko svoje riječi progovori, a uz glazbene izričaje ovoga psalma (da, bit će muzike :-)), bit ćemo potaknuti dati – poput psalmista – ako želimo, i svoj vlastiti molitveni odgovor.

Vidimo se večeras u 18h30 u našoj sveučilišnoj kapelici!