U ponedjeljak 20. lipnja 2016. godine u Vijećnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta potpisan je sporazum o suradnji između Hrvatskog katoličkog sveučilišta i Opće bolnice “Dr. Ivo Pedišić” iz Siska. Potpisivanju sporazuma prisustvovali su župan sisačko-moslavačke županije, gospodin Ivo Žinić, v.d. ravnatelja Opće bolnice Dr. Ivo Pedišić Sisak – mr. sc. Tomislav Dujmenović, dr. med., rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, prorektor za organizaciju i poslovanje prof. dr. sc. Gordan Črpić, pročelnica Odjela za sestrinstvo doc. dr. sc. Marta Čivljak te izv. prof. dr. sc. Dubravko Habek.

Potpisivanje sporazuma označilo je početak suradnje dviju institucija u brojnim područjima, od kojih izdvajamo samo neka: suradnju u području znanstveno-nastavne, znanstveno-istraživačke i stručne djelatnosti; povezivanje nastavnog, znanstvenog, istraživačkog i stručnog rada s gospodarskim i drugim subjektima, te uvođenje novih tehnologija radi unaprjeđenja i transfera znanja, povećanja kapaciteta i mogućnosti, te ubrzanja razvoja; praćenje studenata i zapošljavanje studenata te sudjelovanje u poslovnoj suradnji svojim nastavnicima, istraživačima i ostalim zaposlenima, prostornim, tehničkim i drugim potencijalima relevantnim za područje suradnje.