Prorektor za međunarodnu suradnju Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić boravio je od 13. do 17. rujna 2022. u posjeti Sveučilištu u Miškolcu u Republici Mađarskoj. Tom prilikom prorektor Štefančić se susreo s prorektorom za opće poslove i znanost Sveučilišta u Miškolcu  prof. dr. Péterom Szűcsom. Tijekom susreta raspravljene su mogućnosti suradnje dvaju sveučilišta u istraživačkom radu, međunarodnoj suradnji i visokoškolskoj nastavi te su razmotreni daljnji koraci u ostvarenju ovih prilika za suradnju. Prorektor Štefančić je također od 14. do 16. rujna 2022. sudjelovao u radu međunarodne radionice TARDIS 2022 (Trans-Atlantic Research and Development Interchange on Sustainability: Sustainability and Resilience in the Face of Emergent Threats). Tijekom radionice prorektor je održao izlaganje pod naslovom Systemic Risk and Spreading Processes in Complex Systems te je sudjelovao u nizu rasprava sa sudionicima radionice o istraživačkim pitanjima u području održivog razvoja.