Na Hrvatskom katoličkom sveučilištu u srijedu, 17. veljače 2021. svetom misom proslavili smo Pepelnicu. Tijekom mise održan je obred pepeljenja.
“Sjeti se, čovječe, da si prah i da ćeš se u prah vratiti”, zaziv iz obrednika, poziv je na pokajanje, odricanje i duhovnu  obnovu.

Naš sveučilišni kapelan vlč. Odilon Singbo u svojoj je propovijedi pozvao je članove akademske zajednice da vrijeme korizme žive u skrovitosti kao što stoji u šestom poglavlju Matejeva evanđelja (16-18): “I kad postite, ne budite smrknuti kao licemjeri. Izobličuju lica da pokažu ljudima kako poste. Zaista, kažem vam, primili su svoju plaću. Ti, naprotiv, kad postiš, pomaži glavu i umij lice da ne zapaze ljudi kako postiš, nego Otac tvoj, koji je u skrovitosti. I Otac tvoj, koji vidi u skrovitosti, uzvratit će ti.”