Molim da nas ova jubilejska godina, življena u milosrđu, “učini otvorenijima za dijalog kako bismo jedni druge bolje upoznali i razumjeli; neka ukloni svaki oblik zatvorenosti i prijezira i odagna svaki oblik nasilja i diskriminacije”. – papa Franjo.

Vođen porukama pape Franje u povodu 50. svjetskog dana sredstava društvenih komunikacija Odjel za komunikologiju Hrvatskog katoličkog sveučilišta organizira u Godini milosrđa u srijedu  4. svibnja 2016. godine u 17 sati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Ilica 242, u Zagrebu okrugli stol s temom „Komunikacija i milosrđe: izazov za hrvatski medijski prostor“.

Na početku okruglog stola okupljene će pozdraviti rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić, a pročelnik Odjela komunikologije izv. prof. dr. sc. Jerko Valković održat će uvodnu riječ u kojoj će se osvrnuti na 50. obljetnicu poruka papa u prigodi svjetskoga dana sredstava društvenih komunikacija te ovogodišnju  poruku pape Franje „Komunikacija i milosrđe: plodni susret“.

Na okruglom stolu sudjeluju:

Ivana Petrović, Nova TV
Hrvatski medijski prostor – mjesto susreta ili izvor sukoba?

Ivan Miklenić, Glas Koncila
„Vjerski mediji“ – doprinos izgradnji „kulturi susreta“

Ivica Šola, Odjel za komunikologiju, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku
Satira nije satara!

Danijel Labaš, Hrvatski studiji, Sveučilište u Zagrebu
Govor mržnje ili sloboda javnoga govora?

Božo Skoko, Fakultet političkih znanosti, Sveučilište u Zagrebu
Vjerodostojnost i kvaliteta u raljama čitanosti i gledanosti

Dražen Ćurić, Večernji list
Mediji – protagonisti ili žrtve ideologija!

Branimir Bilić, Hrvatska radiotelevizija
Umire li profesionalno novinarstvo?

Nino Raspudić, Filozofski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
Jesmo li zreli za komunikaciju (osluškujući drugoga)?

Nakon održanih 10-minutnih izlaganja sudionika okruglog stola uslijedit će diskusija s publikom.

Radujemo se Vašem dolasku!