Okrugli stol  „Emigrantski val mladih iz Republike Hrvatske“

Hrvatsko katoličko sveučilište i Zaklada Konrad Adenauer u Zagrebu pozivaju Vas na okrugli stol  „Emigrantski val mladih iz Republike Hrvatske“ u četvrtak 30. studenoga 2017. u 18 sati na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Ilica 242 u Zagreb, u dvorani „Bl. Alojzije kard. Stepinac“ na 3. katu.

Nakon uvodnog predavanja, koje će održati izv. prof. dr. sc. Nenad Pokos s Instituta društvenih znanosti Ivo Pilar, bit će predstavljeno istraživanje  “Neka obilježja posljednjeg emigrantskog vala mladih iz Republike Hrvatske” koje su proveli Damir Miloš, mag. soc., Odjel za sociologiju, Hrvatsko katoličko sveučilište i Toni Pranić, mag. soc., Pravni fakultet Osijek, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku.

Uslijedit će predstavljanje istraživanja “Iseljavanje Hrvata u Njemačku: EU migracijski val” koje je proveo doc. dr. sc. Tado Jurić, Odjel za povijest, Hrvatsko katoličko sveučilište.

U panel diskusiji sudjeluju
dr. sc. Marin Strmota, državni tajnik Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku,
dr. sc. Marcus Engler, stručnjak za migracije i konzultant,
izv. prof. dr. sc. Nenad Pokos, Institut društvenih znanosti Ivo Pilar,
doc. dr. sc. Mario Bara, Odjel za sociologiju, Hrvatsko katoličko sveučilište.

Osiguran je simultani prijevod s njemačkog jezika.

Moderator: izv. prof. dr. sc. Roko Mišetić, pročelnik Odjela za sociologiju,  Hrvatsko katoličko sveučilište

Foto: www.eiu.com