Od 31.ožujka do 1. travnja 2017. godine održana je Prva europska konferencija Formacija i prevencija – Predstavljanje različitih pristupa u ljudskoj formaciji i psiholoških procjena u bogoslovijama – Daljnji korak prema zaštiti i brizi (Safeguarding) maloljetnih osoba. Organizator konferencije bila je nadbiskupija Firence u suradnji s Teološkim fakultetom Središnje Italije, te Papinskim sveučilištem Gregorijana. Iz đakovačko-osječke nadbiskupije su sudjelovali dr. sc. Antun Japundžić, Marina Šijaković, dipl.teolog, Ivana Stvorić, mag. psych. stručna voditeljica Savjetovališta za žrtve obiteljskog nasilja Đakovačko-osječke nadbiskupije u Slavonskom Brodu, te dr. sc. Josip Bošnjaković, vanjski suradnik u Bogosloviji u Đakovu i koji je na konferenciji prvi dan iznio iskustvo rada s bogoslovima u Đakovu.
Više na poveznici.