Doc. dr. sc. Matilda Kolić Stanić sudjelovala je na  predavanju „Budućnost AI-a – Perspektiva s Oxforda, LSE-a i Harvarda“ koja je bila ujedno posljednja radionica projekta „Artificial Intelligence in Public Relations: Educating the Next Generation of Communicators“ u organizaciji Hrvatske udruge za odnose s javnošću u suradnji s Veleposlanstvom Sjedinjenih Američkih Država u Hrvatskoj. Ova peta i posljednja radionica  održana je uživo u ponedjeljak 13. lipnja u prostorijama Visoke škole za komunikacijski menadžment Edward Bernays u Zagrebu. U studentskim online radionicama u sklopu istog projekta koji je započeo u studenome 2021. sudjelovali su studenti diplomskog studija Komunikologije Hrvatskog katoličkog sveučilišta: Helena Lučić, Anamarija Maksimčuk, Filip Mustapić, Antonio Nikolić, Valentina Peternel, Lucija Pranjić, Marc Sokolec, Helena Špehar. Posljednju radionicu o pravnim aspektima umjetne inteligencije održao je Stefan Martinić, diplomirani pravnik i diplomant Sveučilišta Harvard. Prethodna predavanja i masterclass radionice obuhvatile su širok spektar pitanja i izazova koje donosi upotreba umjetne inteligencije, poput suzbijanje govora mržnje pomoću umjetne inteligencije,  razlučivanju između fikcije i stvarnosti o umjetnoj inteligenciji, europskoj regulaciji umjetne inteligencije i lobiranju, te osnovnim elementima umjetne inteligencije, a sve to uz zanimljive i stručne predavače kao što su: doc. dr. sc. Leo Mršić, prodekan za znanost i istraživanje Visokog učilišta Algebra, Cyrus Vahid, član tima za odnose s razvojnim programerima te glavni stručnjak za AI u Amazon Webu, Angeliki Dedopoulou, Metina menadžerica javnih politika za AI i fintech, te Jan Štedul, voditelj digitalnih u hrvatskom startupu Mindsmiths. Na predstavljanju projekta „AI in PR“ 22. studenoga 2021., u ime pročelnika komunikologije, sudjelovao je zamjenik pročelnika doc. dr. sc. Anto Mikić.