U srijedu, 12. listopada 2022. godine na Hrvatskom katoličkom sveučilištu je održana peta sjednica Skupštine Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Nutrix“. Na sjednici se Skupštine raspravljalo o odredbama Programa rada i djelovanja Kluba te prijedlozima njihovih dopuna i izmjena, aktivnostima provedenih od zadnje sjednice i izradi plana za daljnji rad Kluba. Na dnevnom redu je bilo i imenovanje vršitelja dužnosti dopredsjednika i tajnika Kluba studenata sestrinstva „Nutrix“.

Na početku sjednice, predsjednik Kluba, Karlo Ložnjak, ukratko je iznio odredbe Programa rada i djelovanja Kluba, a zatim su uslijedili prijedlozi njihovih izmjena i dopuna. Nakon predloženih izmjena i dopuna, Skupština je jednoglasno odlučila da će dodatno razmotriti Program rada i djelovanja, a konačni prijedlozi će biti izneseni i izglasani na idućoj sjednici Skupštine.

Sljedeća točka dnevnog reda uključivala je imenovanje vršitelja dužnosti dopredsjednika i tajnika Kluba. Jednoglasnom odlukom je za vršitelja dužnosti dopredsjednika Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Nutrix“ imenovana Nikolina Brešić, studentica 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija sestrinstva. Za vršitelja dužnosti tajnika Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Nutrix“ jednoglasnom odlukom je imenovana Katja Brajković, studentica 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija sestrinstva.

Predsjednik Kluba je iznio aktivnosti provedene od zadnje sjednice koja je bila u ožujku 2022. godine. Među provedenim je aktivnostima bilo obilježavanje Svjetskog dana zdravlja 2022. (akcija na Hrvatskom katoličkom sveučilištu: mjerenje krvnog tlaka, glukoze u krvi, SpO2, indeksa tjelesne mase te dijeljenje edukativnih letaka i jabuka), Međunarodni dan sestrinstva 2022. (predstavljanje sveučilišnog udžbenika Temeljni postupci i vještine u zdravstvenoj njezi), Tjedan Crvenog križa 2022. (sudjelovanje u aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa – program Doping nije hOKej i tečaj prve pomoći za polaznike Policijske akademije), Nacionalni dan hitne medicinske službe 2022. (posjet Hrvatskom zavodu za hitnu medicinu i Nastavnom zavodu za hitnu medicinu Grada Zagreba), Tjedan znanosti 2022. (sudjelovanje u prvom Muzza tjednu znanosti namijenjenom djeci i mladima), a putem kreiranja objava su uz navedene dane obilježeni i Svjetski dan svjesnosti o autizmu, Svjetski dan Parkinsonove bolesti, Svjetski dan borbe protiv malarije, Svjetski dan astme, Svjetski dan hipertenzije, Nacionalni dan multiple skleroze i Svjetski dan Alzheimerove bolesti, 2022. godine.

Iduća je točka dnevnog reda uključivala izradu plana za daljnji rad Kluba. Među planiranih aktivnostima su obilježavanje Svjetskog dana pranja ruku 15. listopada 2022., Svjetskog dana osteoporoze 20. listopada 2022., sudjelovanje na STEM festivalu 21. i 22. listopada 2022., obilježavanje Svjetskog dana moždanog udara 29. listopada 2022., Svjetskog dana šećerne bolesti 14. studenoga 2022. kroz akciju mjerenja glukoze u krvi na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Svjetskog dana kronične opstruktivne plućne bolesti 16. studenoga 2022., Svjetskog dana djece 20. studenoga 2022., Svjetskog dana AIDS-a 1. prosinca 2022., Međunarodnog dana osoba s invaliditetom 3. prosinca 2022. kroz posjet rehabilitacijskom centru te obilježavanje Međunarodnog dana volontera 5. prosinca 2022. godine.

Na kraju sjednice raspravljalo se o pokretanju akcije sakupljanja plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma, suradnji s ostalim Klubovima Hrvatskog katoličkog sveučilišta i pokretanju prvog studentskog simpozija.

Predsjednik Kluba je zahvalio članovima na dolasku i angažiranosti za nadolazeće aktivnosti Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Nutrix“.