U srijedu, 30. ožujka 2022. godine na Hrvatskom katoličkom sveučilištu je održana četvrta sjednica Skupštine Kluba studenata sestrinstva Hrvatskog katoličkog sveučilišta „Nutrix“. Na sjednici se Skupštine raspravljalo o odredbama Programa rada i djelovanja Kluba, aktivnostima provedenih od zadnje sjednice i izradi plana za daljnji rad Kluba studenata sestrinstva „Nutrix“.

Predsjednik Kluba, Karlo Ložnjak, ukratko je iznio odredbe Programa rada i djelovanja Kluba, a zatim iznio provedene aktivnosti od zadnje sjednice koja je bila u prosincu 2021. godine. Među provedenim je aktivnostima bilo obilježavanje Svjetskog dana bolesnika 2022. (humanitarna akcija, posjet Samostanu Misionarki ljubavi – sestre Majke Terezije, misno slavlje u Sveučilišnoj kapeli), Tjedan mozga u Hrvatskoj 2022. (posjet Hrvatskom institutu za istraživanje mozga), predstavljanje Kluba studentima 1. i 2. godine preddiplomskog sveučilišnog studija sestrinstva, Svjetski dan osoba s Downovim sindromom 2022. (nošenje šarenih čarapa koje su simbol obilježavanja), a kroz kreiranje objava su uz navedene dane obilježeni i Hrvatski dan nepušenja 2022., Svjetski dan borbe protiv tuberkuloze 2022., Dan narcisa – prevencija i rano otkrivanje raka dojke 2022. te Ljubičasti dan – dan pružanja podrške osobama s epilepsijom 2022.

Iduća je točka dnevnog reda uključivala izradu plana za daljnji rad Kluba. Aktivnim je sudjelovanjem članova izrađen plan aktivnosti za travanj, svibanj i lipanj 2022. godine. Među planiranim aktivnostima je obilježavanje Svjetskog dana zdravlja, 7. travnja 2022. godine na Hrvatskom katoličkom sveučilištu, Nacionalni dan hitne medicinske službe, 30. travnja 2022. godine kroz posjet Hrvatskom zavodu za hitnu medicinu, Svjetski dan astme, 3. svibnja 2022. godine kroz posjet Dječjoj bolnici Srebrnjak, Svjetski dan Crvenog križa, 8. svibnja 2022. godine kroz posjet Crvenom križu u Ilici, Zagreb, Svjetski dana kretanja, 10. svibnja 2022. godine kroz organiziranje aktivnosti u prirodi, Međunarodni dan sestrinstva, 12. svibnja 2022. godine kroz aktivnosti na Jarunu te Svjetski dana darivatelja krvi, 14. lipnja 2022. godine kroz darivanje krvi na Hrvatskom katoličkom sveučilištu ili Hrvatskom zavodu za transfuzijsku medicinu.

Na posljednjoj je točki dnevnog reda Skupština jednoglasno donijela odluku da se u svibnju 2022. godine održi iduća sjednica na kojoj će se izraditi plan aktivnosti do kraja akademske godine 2021./2022. i razgovarati o planiranju i organiziranju prvog studentskog simpozija Kluba studenata sestrinstva „Nutrix“, posjetu Hospiciju u Rijeci i mogućim putovanjima.

Na kraju sjednice Skupštine, predsjednik Kluba je zahvalio članovima na dolasku i uključivanju u aktivnosti važnih za daljnji rad Kluba.