U organizaciji Medicinskog fakulteta Hrvatskog katoličkog sveučilišta i njegove nastavne baze Specijalne bolnice AGRAM održan je tečaj trajnog medicinskog usavršavanja liječnika I. kategorije „MSCT koronarografija u kliničkoj praksi“. Tečaj je održan u Specijalnoj bolnici AGRAM u petak 17. i subotu 18. ožujka 2023.

Pod vodstvom prim. dr. sc. Mladena Jukića, glavnog ravnatelja Specijalne bolnice AGRAM, te uz 17 vrhunskih stručnjaka i predavača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Njemačke, Ujedinjenog Kraljevstva i Sjedinjenih Američkih Država, tečaj je okupio 60 polaznika, među kojima specijaliste i specijalizante radiologije, kardiologije, interne medicine i obiteljske medicine te prvostupnike radiološke tehnologije kao i specijalizirane medicinske sestre i zdravstvene tehničare.

Metoda neinvazivne MSCT koronarografije u prevenciji i ranom otkrivanju koronarne bolesti uvedena je prvi put u kliničku primjenu u Republici Hrvatskoj 2007.  i to baš u Specijalnoj bolnici AGRAM. Nakon petnaest godina intenzivnog kliničkog i znanstvenog rada, ali i zbog značajne podzastupljenosti ove metode u odnosu na kliničke potrebe, liječnici i stručnjaci Specijalne bolnice AGRAM podijelili su svoje bogato iskustvo i znanje iz ovog područja uz bok renomiranim, svjetski priznatim kolegama iz kardiologije i radiologije.

U ime Hrvatskog katoličkog sveučilišta skup je pozdravio dekan Medicinskog fakulteta prof. dr. sc. Dalibor Karlović. Doc. dr. sc. Koraljka Đurić i doc. prim. dr. sc. Sandra Moslavac sudjelovale su kao moderatori programa i članice Organizacijskog odbora.