U ponedjeljak, 24. listopada obilježen je na Hrvatskom katoličkom sveučilištu početak nastave na doktorskim studijima u akademskoj goddni 2022./2023.
Studente je u novu akademsku godinu prigodnom molitvom uveo sveučilišni kapelan vlč. Branimir Jagodić.
Studentima su dobrodošlicu zaželjeli rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić, te voditelji doktorskih studija povijesti i sociologije, izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič i prof. dr. sc. Gordan Črpić.

Uvodno predavanje Povijest – korisna za sociologiju održao je prof. dr. sc. Stjepan Kušar , predsjednik Sveučilišnog vijeća poslijediplomskog (doktorskog) studija Hrvatskog katoličkog sveučillišta. Studenitima se obratila predstavnica studenata doktorskih studija u Senatu Sveučilišta Matea Škomrlj, mag. soc.