Poštovane studentice i studenti,

poštovane djelatnice i djelatnici HKS-a,

donosim vam kratku najavu susretâ koje sam za vas pripremio u idućem tjednu.

Naša sveučilišna kapelica | izvor: https://bit.ly/3EXEPaE

Misna slavlja

Budući da u narednom tjednu Odjel za sestrinstvo i Odjel za sociologiju imaju proslave svojih dana, raspored misa je kako slijedi:

• ponedjeljak, 25. listopada: redovita misa u 11.45 sati
    • utorak, 26. listopada: redovita misa u 11.45 sati
    • srijeda, 27. listopada: Dan Odjela za sestrinstvo: sveta misa u 15 sati
    • četvrtak, 28. listopada: redovita misa u 11.45 sati
    • petak, 29. listopada: Dan Odjela za sociologiju: sveta misa u 9 sati.

Molitveni susret (lectio divina) utorkom

U utorak, 26. listopada s početkom u 18.30 sati u našoj kapelici bit će redoviti molitveni (lectio divina) susret. Zajednički ćemo moliti i razmatrati psalam 13. To je molitva upućena Bogu u nevolji i žalosti, gdje se psalmist pita dokada će ga Gospodin zaboravljati, ali je ujedno i psalam pouzdanja u Božje milosrđe i spasenje.

Kateheza srijedom

U srijedu, 27. listopada s početkom u 18.30 sati u našoj kapelici bit će i redovita kateheza o vjeri Blažene Djevice Marije. Moto ovog susreta jesu Marijine riječi upućene anđelu Gabrijelu: „Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!“ Nakon što smo na prijašnjim katehezama vidjeli kako možemo, vjerom poput Marijine, pobijediti naše strahove i otvoriti se Božjim zahvatima koji omogućuju nemoguće, želimo – poput Marije, Majke Božje – Gospodinu reći svoj evo nas i služiti. Takav odgovor otvara pred nama put kojim imamo koračati vođeni njegovom riječju. Taj put je zahtjevan, ali i lijep. Na njega se imamo odvažiti žurno i hrabro – poput Marije.

Euharistijsko klanjanje četvrtkom

U četvrtak, 28. listopada redovito je euharistijsko klanjanje u našoj kapelici koje započinje u 10 a završava u 11.30 sati. Tijekom tog ću vremena biti na raspolaganju za sakrament pomirenja u kapelici.

Mrežna stranica Sveučilišne kapelanije

Uz ove susrete, svaki dan na mrežnoj stranici Sveučilišne kapelanije (www.unicath.hr/sveucilisna-kapelanija) objavljujem kratko razmatranje o evanđeoskoj riječi toga dana. Nadam se kako ono može također biti korisnim poticajem.

Na istoj stranici možete naći i razne druge poticajne tekstove:

• preporuku knjige za čitanje u rubrici Čitaj, možda ti se svidi,
    • tekstove inspirirane ignacijanskom duhovnošću u rubrici Život u Duhu,
    • uratke o znanosti, vjeri i umjetnosti u rubrici Vjera i kultura.

Mogućnost osobnog razgovora

I na kraju, last but not least, stojim vam na raspolaganju i za osobni razgovor. Slobodno me kontaktirajte pozivom, mailom ili osobnim dolaskom u ured (br. 306 A). Rezervirao sam i redovito vrijeme kada ću biti u uredu i kada sigurno možete navratiti:

• ponedjeljkom od 9 do 11 sati i
    • petkom od 9 do 11 sati.

Nadam se da će vam se nešto od ovih mogućnosti svidjeti i pomoći vam u vašem hodu u vjeri.

Radosno vas očekujem !