U ponedjeljak 25. srpnja 2022. iznenada je preminuo Filip Pločkinjić, student 3. godine preddiplomskog sveučilišnog studija Komunikologija. Sprovod našega Filipa bit će u petak, 29. srpnja 2022.,  u 15 sati na groblju u Stenjevcu, a sveta misa zadušnica odmah nakon sprovoda u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije.

Rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željko Tanjić izrazio je kršćansku sućut roditeljima, obitelji i prijateljima, posebice studentima komunikologije: „Filipova smrt ostavlja veliku praznina u životu njegove obitelji, Odjela za komunikologiju i cijele naše sveučilišne zajednice, posebice njegovih kolega i kolegica studenata komunikologije. Ranu je moguće zacijeliti jedino vjerom i nadom da je Otac Nebeski, kojemu sve živi po Kristovoj muci i Uskrsnuću, našem Filipu darovao vječni život. Molimo za pokoj njegove duše i za njegovu obitelj kako bi našla snage i jakosti za daljnje životne korake. Cijela je sveučilišna zajednica s njima povezana u ovim teškim trenutcima. Sjećamo se Filipa, njegove dobrote i studentske zauzetosti. Posebno mi je ostao u sjećanju susret s njime na završnom susretu studenata 3. godine preddiplomskog studija Komunikologija u lipnju ove godine kada su svi studenti, među njima i Filip, pokazali svu raskoš darova i talenata koje su donijeli našoj sveučilišnoj zajednici i stekli tijekom studija. Filip je završio svoj zemaljski život, ali ljepota njegova života i duha po našoj vjeri ostat će dio naše sveučilišne zajednice. Svima koji su pogođeni njegovom smrću molimo za snagu i utjehu u ovim teškim trenutcima.“