Zagreb, 7. ožujka 2023. – Kristijan Sedak s Odjela za komunikologiju održao je predavanje učenicima Škole za medicinske sestre Vinogradska o važnosti komunikacijskih vještina u zdravstvu.

Predavanje je bilo usmjereno na važnost komunikacije između medicinskog osoblja i pacijenata, te na upoznavanje studenata s različitim strategijama koje mogu primijeniti kako bi poboljšali svoje komunikacijske vještine u medicinskom  i privatnom okruženju. Sedak je naglasio da je komunikacija ključna u medicini i da su vještine poput slušanja, empatije i jasnog izražavanja od vitalnog značaja u postizanju uspješnih ishoda liječenja.

Učenici su aktivno sudjelovali u predavanju, postavljajući pitanja i dijeleći svoje komunikacijske nedoumice. Iskazali su izniman interes za najavljeni Dan otvorenih vrata Hrvatskog katoličkog sveučilišta.