Povodom 52. Svjetskog dana sredstava društvene komunikacije doktor znanosti Josip Bošnjaković s Odjela za psihologiju i magistra komunikologije Leali Osmančević s Odjela za komunikologiju gostovali su u emisiji „S druge strane ogledala“ na Hrvatskog katoličkom radiju. Tema emisije bila su djeca i mediji, posebice u svjetlu aktualnih izazova i prilika odrastanja uz medije, odnosa suvremene obitelji i medija te preventivnih programa i važnosti medijskoga odgoja u 21. stoljeću.

U razgovoru s urednicom i voditeljicom  Tanjom Popec, naši nastavnici govorili su i o odnosu stvarnog i virtualnog svijeta tijekom dječjeg odrastanja, ali i pozitivnoj ulozi medija te načinima na koje se ona može ostvariti u dječjoj svakodnevici unutar obitelji, u školi, s vršnjacima. Složili su se da je kvalitetna komunikacija i zajedničko korištenje medija te medijski odgoj ključan za zaštitu djece od negativnih utjecaja koje određeni medijski sadržaji mogu imati te korištenje svih pozitivnih sadržaja, bilo da je riječ o informiranju, obrazovanju ili zabavi.

Cijela emisija dostupna je na linku.