Naši sportaši prošlog su vikenda (6. i 7. svibnja 2023.) u dva različita natjecanja postigli iznimne rezultate! U završnici Unisport Zagreb natjecanja muška teniska ekipa osvojila je 3. mjesto. U skupini su pobijedili druge ekipe Pravnog i Kineziološkog fakulteta. U četvrtfinalu su svladali Filozofski fakultet dok ih je u polufinalu u tijesnoj borbi zaustavila prva ekipa Kineziološkog fakulteta. U susretu za 3. mjesto su svladali Fakultet elektrotehnike i računarstva. Za našu ekipu igrali su Vicko Ćudina, Stjepan Majcan i Dominik Patrik Živković.

Na ovogodišnjoj Humanijadi u Umagu naša muška futsal ekipa završila je na izvrsnom četvrtom mjestu! Na Humanijadi su sudjelovala sveučilišta i fakulteti iz Hrvatske i BiH, a naši dečki su do polufinala došli bez poraza, pokazavši rezultate rada i veliko zajedništvo koje ih krasi. U sjajnoj četvrfinalnoj utakmici svladali su ekipu Stomatološkog fakulteta iz Sarajeva rezultatom 1:0. U polufinalu su presudili detalji te je pobjeda pripala ekipi Stomatološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, kasnije se pokazalo, osvajačima turnira. Uz izvrsni rezultat, dečki su postigli i jedan od glavnih ciljeva naših sportskih ekipa, a to je predstaviti sebe i naše Sveučilište zajedništvom te sportskim i akademskim ponašanjem.

Veselimo novim lijepim pričama koje će naše sportašice i naši sportaši zasigurno ispisati!

#hkszajednosmojači