Cor cordi (Srce srcu) – nova rubrika, u doba Koronavirusa, na mrežnim stranicama Hrvatskog katoličkog sveučilišta

Hrvatsko katoličko sveučilište od danas počinje s redovnim objavljivanjima tekstova u novoj rubrici COR CORDI (Srce srcu) čiji su autori sveučilišni nastavnici i djelatnici Hrvatskog katoličkog sveučilišta, koji u ovoj novonastaloj situaciji s koronavirusom daju svoje stručno i znanstveno utemeljeno mišljenje iz različitih područja.

Tekstovi će se objavljivati svakodnevno i vjerujemo da će mediji prepoznati važnost tema i objavljenih tekstova, ističu urednici te nadodaju: „Svjesni svih pitanja i izazova pandemije koronavirusa, koji su stavljeni pred nas, odlučili smo potražiti i predstaviti razmišljanja iz različitih područja kojima se bave naši nastavnici i djelatnici na Hrvatskome katoličkom sveučilištu. Tako je “rođena” ova nova rubrika Cor Cordi (Od srca srcu) na mrežnim stranicama Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Autori tekstova su naši nastavnici i djelatnici, koji će svojim razmišljanjima, ekspertizama i analizama dati svoj obol prevladavanju ovoga stanja pandemije, ali će i mnogim srcima pomoći da se nađu duhovna i promišljajna sidrišta toliko potrebna za orijentaciju u ovim vremenima.“

Uredništvo rubrike čine:
prof. dr. sc. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta,
doc. dr. sc. Krunoslav Novak, Odjel za komunikologiju HKS-a,
dr. sc. Anto Mikić, Odjel za komunikologiju HKS-a,
vlč. dr. sc. Odilon Singbo, sveučilišni kapelan na HKS-u,
Suzana Obrovac Lipar, prof., voditeljica Ureda za odnose s javnošću na HKS-u.

Riječ uredništva možete pročitati na poveznici.