U četvrtak 25. travnja 2019. Hrvatsko katoličko sveučilište posjetila je delegacija Njemačke biskupske konferencije predvođena nadbiskupom Bamberga i predsjednikom Njemačke biskupske konferencije za Crkvu u svijetu koja koordinira rad humanitarnih tijela  mons. dr. sc. Ludwigom Schickom. U delegaciji su sudjelovali dr. Christian Hartl, izvršni direktor zaklade  Renovabis,  voditelj odjela Njemačke biskupske konferencije za odnose s Crkvom u svijetu mr. Ulrich Pöner,  dr. Jörg Basten iz Zaklade Renovabis zadužen za područje Poljske, Češke, Rusije i Hrvatske i Helmut Wiesmann iz tajništva Njemačke biskupske konferencije.

Sastanku su osim rektora Hrvatskog katoličkog sveučilišta prof. dr. sc. Željka Tanjića prisutvovali prorektorica za znanost izv. prof. dr. sc. Ines Sabotič, prorektor za organizaciju i poslovanje prof. dr. sc. Gordan Črpić, prorektor za međunarodnu suradnju prof. dr. sc. Emilio Marin, prorektor za znanost prof. dr. sc. Hrvoje Štefančić i direktor Sollicitudo d.o.o. mons. Enco Rodinis.

Tijekom posjeta njemačke delegacije rektor prof. dr. sc. Željko Tanjić i prorektori upoznali su biskupa Schicka i goste s radom i projektima razvoja Hrvatskog katoličkog sveučilišta. Rektor Tanjić zahvalio je izvršnom direktoru zaklade Renovabis dr. Christianu Hartlu na dosad dodijeljenim novčanim sredstvima kojima se podržavaju konferencije i projekti Hrvatskog katoličkog sveučilišta, istaknuvši kako je ova potpora neophodna za njihovu realizaciju te da vjeruje da će Sveučilište opravdati dato povjerenje zaklade Renovabis.

Nakon sastanka s upravom delegacija je održala sastanak s doc. dr. sc. Tadom Jurićem koji se bavi aktualnim pitanjem hrvatskih migracija suvremenog doba te je potom predstavljen istraživački projekt Computer model of demographic dynamics in the Republic of Croatia – quantitative basis for the future demographic policy.

Nakon sastanka Uprava i njemačka delegacija obišli su Kampus Sveučilišta.