U petak 8. travnja 2016. godine nastavnici s Odjela za psihologiju sudjelovali su u Ljubljani  na VII. Međunarodnom kongresu „Medsebojni odnosi in spremembe v terapiji“ (Međusobni odnosi i promjene u terapiji). Kongres je organizirala Udruga bračnih i obiteljskih terapeuta Slovenije (Združenje zakonskih in družinskih terapevtov Slovenije).

ljubljana1

Kongres se održao na Teološkom fakultetu Sveučilišta u Ljubljani gdje su se naši nastavnici susreli s dekanom Teološkog fakulteta Christianom Gostečnikom te docentima Robertom Cvetekom, Tanjom Jurič i Dragom Jerebićem.

ljubljana3

Naši su nastavnici predstavili rezultate nekoliko svojih istraživanja povezanih s temom kongresa. Tako je doc. dr. sc. Ljiljana Pačić-Turk održala izlaganje na temu: „Personality Alterations and Quality of Family Relationships in Patients Suffering Brain Damage“, a docentica Sandra Nakić Radoš održala je izlaganje na temu: „When Two Become Three: Relationship satisfaction in expectant parents“.

ljubljana2

U Zagrebu su se vratili puni pozitivnih dojmova te da se raduju budućim projektima i suradnji.