18. svibnja 2021. godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja (MZO) izdalo je pozitivno mišljenje i suglasnost za korištenje dokumentarnog filma “Od toga dana…”, redateljice i scenaristice Slavice Šnur u odgojno-obrazovne svrhe.

U sklopu filma izrađen je i nastavni materijal te je postao sastavni dio kurikuluma nastave Povijesti kroz temu Djetinjstvo u domovinskom ratu
Film Od toga dana…, odobren je za korištenje u odgojno-obrazovne svrhe u više nastavnih predmeta Povijesti, Vjeronauka i Hrvatskog jezika za osnovne i srednje škole. Nastavni materijal izradile su prof. Vjera Brković, s Odjela za povijest, Hrvatskog katoličkog sveučilišta i naša bivša studentica povijesti Marta Bačić, mag. hist.

Premijera filma Od toga dana… je 22. svibnja u 21.00 sati u Hrvatskom narodnom kazalištu Zagreb.

Više informacija dostupno je na poveznici.