Asistentica u Laboratoriju za etiku digitalnih tehnologija u zdravstvu (Digit-HeaL) Hrvatskog katoličkog sveučilišta, Anamaria Malešević i studentica druge godine diplomskog studija sociologije, Valentina Presečan susrele su se s Karlom Resslerom, zastupnikom u Europskom parlamentu.

Anamaria i Valentina sudjelovale su u natječaju Ureda zastupnika te su putem eseja odgovarala na pitanje  Kako najbolje iskoristiti priliku za digitalnu i zelenu transformaciju Hrvatske uz rekordni iznos europskih sredstava na raspolaganju? U esejima su iznijele svoju viziju Hrvatske, razvojne smjerove i ideje na koji način da Hrvatska iskoristi europska sredstva.

Vizija digitalne i zelene Hrvatske, asistentice Malešević prvonagrađena je na natječaju, a studentica Valentina osvojila je drugu nagradu.