Ministar znanosti i obrazovanja, Radovan Fuchs i službeno je donio odluku koja potvrđuje kako će Ministarstvo znanosti i obrazovanja i u narednoj će akademskoj godini dodjeljivati STEM stipendije. Ukupno će biti dodijeljeno, kao i prijašnjih godina, 3.400 stipendija.

O stipendijama više informacija na poveznici

Izvor: srednja.hr

Jesam li ja STEM-ovac?

STEM područja znanosti su studijski programi u biotehničkom, tehničkom, biomedicinskom i prirodnom području znanosti te studijski programi kojima se stječe akademski odnosno stručni naziv prvostupnik informatike, poslovne informatike, informacijskih znanosti i informatologije.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je 27. rujna 2019. godine na svojoj  internetskoj stranici Izvadak studijskih programa u STEM područjima znanosti.

U izvatku su navedeni svi studijski programi visokih učilišta čiji studenti mogu ostvariti pravo na STEM stipendiju.

Izvor: stem.mzo.hr