U ponedjeljak 3. listopada 2022. u 19 sati, u Velikoj dvorani Hrvatskog katoličkog sveučilišta, održat će se koncert „Iubili sonus“ u prigodi 25. obljetnice nadbiskupske službe uzoritog kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa i metropolita zagrebačkoga, Velikog kancelara Hrvatskog katoličkog sveučilišta.

Uz datum održavanja koncerta povezujemo dva važna događaja u hrvatskoj crkvenoj i narodnoj povijesti. Dana 3. listopada obilježava se 24. obljetnica proglašenja blaženim kardinala Alojzija Stepinca (1998.), a 4. listopada 25. obljetnica preuzimanja nadbiskupske službe kardinala Josipa Bozanića u Zagrebačkoj nadbiskupiji (1997.).

Zanimljivo je da je Hrvatsko katoličko sveučilište simbolički povezano s obojicom kardinala, blaženim Alojzijem i Josipom. Naime, nebeski zaštitnik Sveučilišta je blaženi Alojzije Stepinac, dok je kardinal Josip Bozanić 2006. osnovao Hrvatsko katoličko sveučilište.

Na koncertu će sudjelovati ugledni crkveni zborovi, solisti i glazbenici.

Koncert će se izravno prenositi na YouTube kanalu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.