Odjel za psihologiju Hrvatsko katoličkog sveučilišta je aktivno sudjelovao na XXI. Danima psihologije u Zadru, međunarodnom znanstveno-stručnom skupu koji se održao od 24. – 26. svibnja 2018. u Zadru.

Od naših nastavnika, doc. dr. sc. Sandra Nakić Radoš organizirala je IV. Simpozij: Reproduktivno mentalno zdravlje kojim je predsjedavala te unutar kojeg je u koautorstvu imala tri izlaganja pod naslovima: „Uloga pripremljenosti i reakcije značajne druge osobe za emocionalnu reakciju djevojaka na menarhu“, „Stavovi o menstruaciji kao prediktori zadovoljstva tijelom kod djevojaka“ te „Prediktori zadovoljstva intimnim odnosima kod parova s problemom neplodnosti: ispitivanje dijadnih odnosa“. Doc. dr. sc. Marija Šakić Velić je u koautorstvu imala izlaganje „Obitelj kao odrednica školskog postignuća i profesionalnih interesa učenika u STEM području“ unutar simpozija na temu STEM-a. Doc. dr. sc. Tihana Brkljačić je u koautorstvu imala izlaganje „Razlike u definicijama sreće roditelja djece s teškoćama u razvoju i roditelja djece urednog razvoja“ te „Izvori sreće u svakodnevnom životu – hranimo li se srećom?“. Asistentica Maja Anđelinović je u koautorstvu imala izlaganje pod naslovom „Povezanost roditeljskog i vršnjačkog odbijanja sa simptomima tjelesnog dizmorfnog poremećaja: uloga osjetljivosti na odbijanje zbog izgleda“, dok su asistentice Marijana Matijaš i Barbara Brdovčak imale poster izlaganje „Psihometrijske karakteristike upitnika zabrinutosti zbog završetka školovanja ‐ preliminarne analize“. Naše studentice su također aktivno sudjelovale u skupu. Tea Balint, Antonella Marinović i Zrinka Podbevšek su imale izlaganje „Što život čini dobrim?“, dok su Valentina Martinović, Monika Vukelja, Edita Oberan, Vanja Cvijetinović i Irena Cobović imale poster izlaganje „Emotikoni kao putokazi“.